O trampkach moglibyśmy długo mówić. To temat, który szczególnie wśród młodzieży cieszy się bardzo dużą popularnością.

Choć gdybyśmy mieli ten wątek uściślać, musielibyśmy powiedzieć, że nie sam temat jest tak bardzo popularnym, co po postu ten rodzaj obuwia. Cóż to takiego trampki? To tak naprawdę rodzaj obuwia wykonany z tekstyliów, który wykończony został gumową podeszwą.

Ciekawostką jest, że ich pojawienie się datujemy na rok 1832, kiedy to w Anglii została opatentowana gumowa podeszwa. Jednakże pierwsza para trampek to tak naprawdę rok 1908.

Wtedy właśnie pojawiły się trampki, których przeznaczeniem było funkcjonowanie na nogach koszykarzy. Po pierwszych próbach wprowadzenia na rynek tego produktu, gdy nie cieszył się on zbyt dużym zainteresowaniem, pod swoje skrzydła wziął je jeden z zawodników Akron Firestone.

To właśnie „Chuck” rozpropagował je na tyle mocno, że od wtedy ściśle są one związane z jego nazwiskiem. Nie można tutaj pominąć faktu, że popularność trampek w czasach nam współczesnych jest tak ogromna.

Nie sposób nie wspomnieć, że najpopularniejszą marką jest ta, która stała się prekursorem całego trampkowego biznesu, której znaczek widnieje na tak wielu parach butów spotykanych na naszych ulicach. Jednakże trampki to nie tylko obuwie z wysokiej półki cenowej, to także buty produkowane przez najróżniejszych producentów, którzy zarówno kolorystyką jak i deseniem pojawiającym się na trampkach próbują zjednać sobie uznanie rynku, a co za tym idzie i pozyskać klientów.

Można się przecież pokusić o sformułowanie, że większość z nas posiada w swojej garderobie chociaż jedną parę trampek. To pokazuje jak bardzo są one popularne.