Sandały i klapki

Przeciwstawnym obuwiem, do tego noszonego zimą są oczywiście sandały i klapki. Buciki typowo letnie, pozwalające na odkrycie bardzo dużej części stopy i jej wietrzenie. Ze względu na panujące w okresie letnim, wysokie temperatury, większość z nas wybiera swobodę wynikającą z noszenia tego rodzaju obuwia.

Cieszymy się mogąc zdjąć ze swoich nóg buty zabudowane i po prostu odetchnąć. Poczuć przestrzeń i wolność. Sandały to buciki zarówno na płaskiej podeszwie, jak i wykończone obcasem czy też koturnem.

Ich kształt i forma zależy tylko od wyobraźni projektanta oraz otwartości i odwagi klientów. Ze względu na fakt bardzo dużego zróżnicowania modowego w aspekcie tego rodzaju obuwia, świat sandałów jest bardzo rozbudowanym. Mnogość modeli jest naprawdę zaskakująca.

Różnią się one między sobą samym wykonaniem, ale przede wszystkim materiałami użytymi do ich produkcji. Sandały to rzemyki, tasiemki, plecionki, paseczki, sznureczki i wiele, wiele innych opcji. To także bogata kolorystyka i kształt.

To właśnie barwy są odzwierciedleniem słonecznego nastroju i pogody ducha, która wraz z letnim słońcem wkracza do naszego życia. Także i klapki stanowią element wchodzący w skład letniego obuwia. To nie tylko rodzaj obuwia używanego na basenach pływackich, to także element naszej codzienności.

Moda na noszenie klapek jest bardzo ciekawą i wygodną formą odsłonięcia stóp letnią porą. Jest alternatywą dla sandałów, pozwalającą na swobodę naszych stóp, utrzymując je także w dość eleganckim wizualnym obrazie.