Mokasyny

Mokasyny, cóż to takiego? Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia samego w sobie. Szukając w encyklopedii słowa mokasyn napotykamy informację, iż pochodzi ono od algonkińskiego słowa „but”. Ameryka Północna będąca jego pierwotnym miejscem powstania, stała się także symbolem tego rodzaju obuwia. Mokasyny to bowiem buty wzorowane na indiańskich pierwowzorach. Początkowe istnienie mokasynów ściśle związane było z męską częścią naszego społeczeństwa.

Aktualnie zarówno kobiety jak i mężczyźni stanowią grupę docelową lubującą się w tym rodzaju butów. Wykonywane ze skóry jelenia, wapiti, bizona lub też łosia stanowiły bardzo wygodną i docenianą część garderoby. Cechą charakterystyczną tego rodzaju obuwia jest fakt, wykorzystania zarówno skóry jako elementu podstawowego oraz forma ich zszycia. Indiańskie plemiona przy wykorzystaniu igieł wykonanych wcześniej z kości oraz ścięgien zwierząt zszywały kawałki skóry, które następnie można było wywinąć. Ten sposób pozwalał na zewnętrzne pokazanie węzłów, co po dziś dzień jest charakterystyczne dla mokasynów.

Mokasyny są bardzo lubianym rodzajem obuwia. Są lekkie i wygodne a przy tym optycznie bardzo ciekawe. Zarówno Panowie jak i Panie gustują w takich butach, odnajdując przyjemność w ich noszeniu. Gdy rozejrzymy się po sklepowych półkach, zobaczymy jak wiele modeli mokasynów jest tam dostępnych. Zarówno ich kolorystyka jak i materiał, z których zostały wykonane jest przyjemnym i bliskim naszemu ciału.

Licowa skóra, nubuk lub zamsz są naturalnymi elementami tych bucików i świadczą o ich klasie.